O HMYZU

Proč bych měl jíst hmyz?
Hmyz je skvělý a udržitelný zdroj bílkovin. Obsahuje jich velké množství, také mnoho železa, vápníku a všechny esenciální aminokyseliny. Jedná se o jídlo budoucnosti.

Jak hmyz chutná?
Hmyz nemá výraznou chuť. Cvrčci mají jemnou chuť, moučný červ připomíná celozrnný chléb a kobylka je překrývaná ostatními chutěmi. Hmyz má velice podobnou chuť jako známější a dražší příbuzní - korýši.

Mohu Váš hmyz konzumovat bez jakékoli další úpravy?
Ano, náš sušený hmyz je vhodný k přímé konzumaci bez dalších úprav. Stejně tak lze hmyz využít při tepelné přípravě jídla.

Obsahuje hmyz nějaké alergeny?
Přehled alergenů každého výrobku naleznete v jeho popisu. Obecně se konzumace hmyzu nedoporučuje osobám citlivým na korýše.

Jak mohu využít celý hmyz nebo hmyzí prášek?
Využití těchto výrobků je velmi široké. Celý hmyz je vhodný na svačinku či večerní zobání, naopak hmyzí prášek se hodí jako přísada při pečení/vaření nebo do smoothie či kaší.

Jaká je průměrná trvanlivost?
Trvanlivost je u každého výrobků jiná. Zpravidla ale lze říci, že hmyz celý a hmyzí prášek mají minimální trvanlivost okolo tři čtvrtě roku.

Jak se hmyz usmrcuje?
K usmrcení se využívá přirozeného stavu hibernace (jedna z fází spánku), který je vyvolán snížením jejich teploty. Před zpracováním se zchladí, upadnou do hibernace a poté se bezbolestně usmrtí.

O objednávce

Jaký způsob dopravy a platby si mohu zvolit?
Veškeré způsoby dopravy a placení naleznete zde.

Kdy mi dorazí objednávka?
Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, objednávku zpracujeme po přijetí platby na náš účet a odešleme nejpozději druhý den. Pokud zvolíte online platbu, objednávku zpracujeme a odešleme nejpozději druhý den od přijetí Vaší objednávky.

Kdy obdržím fakturu?
Šetříme naše lesy a proto fakturu neposíláme tištěnou spolu s objednávkou, ale po odeslání ji zasíláme na Vámi zadaný email.

Co mám dělat, pokud mi hmyz chutnal nebo mám nějaké výhrady?
Za každou zpětnou vazbu jsme velice rádi. Proto se na nás můžete kdykoli obrátit pomocí emailu info@crickeaters.cz nebo Facebooku, Instagramu či nám můžete dát recenzi, like nebo sledování. Děkujeme.